Home » Fuerteventura » Dla turystów na Fuerteventurze

Dla turystów na Fuerteventurze

Wyspa w ogóle jest znana z przepięknych plaż. Mają one złocisty, delikatny piasek, wokół przejrzyste i czyste wody wszystko to powoduje, że wypoczynek w takim miejscu jest sama przyjemnością, jest to też z pewnością bardzo dobre miejsce na urlop z małymi dziećmi.

Ale nie tylko plaże stanowią tu główną atrakcję, trzeba też pamiętać, że można zaplanować urlop po miasteczkach wyspy. Największe miasta to Corralejo na północy i Jandia na południu.

Corralejo kiedyś było wioską rybacką, obecnie jest to jeden z popularniejszych kurortów ze wspaniałymi hotelami i piaszczystymi plażami. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jednak największą atrakcję stanowi park narodowy, którego zadaniem jest ochrona roślinności nadmorskich wydm.

Kolejna miejscowość warta uwagi to Ajuy, rybacką osadę w północno-zachodniej części Fuerteventury. Jest niewiele domów, ale to wulkaniczny krajobraz przyciąga uwagę, szczególnie czarny piasek na plaży.

Inne ciekawe miasto to pierwsza stolica wyspy czyli Betancuria leżąca w samym centrum. Miasto zostało założone w 1405 r., koniecznie trzeba zajrzeć do przepięknego kościoła Santa Maria.