Home » Fuerteventura » O wyspie

O wyspie

Fuerteventura ma powierzchnię 1659,74 km2 i liczy sobie 86 642 mieszkańców, jest to też najstarsza część archipelagu, ma ponad 20 mln lat. Leży też najbliżej Afryki, tylko 100 km trzeba pokonać, aby tam dotrzeć. Takie położenie ma wpływ na klimat i ukształtowanie wyspy, piękne plaże swój piasek zawdzięczają swoją urodę piskom wprost z Sahary.

Położenie wyspy sprawia, że panują tu znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych a słoneczna pogoda, bo trzeba pamiętać, że jest tutaj aż 330 słonecznych dni przyciągają co roku rzesze turystów (ofert na wakacje można szukać np na Travelplanet.pl). Średnia roczna temperatura tutaj to 25 stopni, w miesiącach letnich należy się jednak spodziewać raczej temperatur w okolicy 30 stopni.

W południowo-zachodniej części wyspy leży najwyższy jej szczyt Jandia 807 m, poza tym krajobraz jest w większości pustynny, klimat suchy, tutaj też jest najmniej opadów deszczu w ciągu roku.

Fuerteventura posiada najdłuższą linię brzegową i naturalne, szerokie plaże, jest to idealne miejsce do windsurferów. Ze względu na wiejące tu silne wiatry panują tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu, na najpiękniejszej plaży wyspy Playa de Sotavento de Jandia każdego roku odbywają się mistrzostwa świata w windsurfingu.