Home » Gran Canaria » Plaże i nie tylko …

Plaże i nie tylko …

Gran Canaria około 60 kilometrów plaż równego rodzaju, popularne i rzadziej odwiedzane.

Najpopularniejsza to Playa de Ingles i Playa de Maspalomas. Leżąca w stolicy wyspy Playa de de Las Centeras w stolicy oraz czarna Playa de Sardina. Na zachodzie leży piękna choć kamienista Playa de Aldea, plaża w małej miejscowości Puerto Rico oraz Playa de Venequera. Jednak największą atrakcję stanowią leżące na południowym cyplu wyspy Wydmy Maspalomas, które tworzą niezwykle rozległe tereny pokryte białym piaskiem.

Z ciekawych miejscowości warto wybrać się na zwiedzanie Las Palmas de Gran Canaria czyli stolicy wyspy a zarazem jest to największe miasto na całym archipelagu. Na starym mieście szczególnie ciekawa jest dzielnica La Vequeta, w której mieści się muzeum Krzysztofa Kolumba, które można bezpłatnie zwiedzać, ale też kamiennice przy Plaza de Santa Ana czy sama katedra Santa Ana, z któej wieży można podziwiać niezwykłe widoki są godne odwiedzenia.

Jest tu też Museo Canario, gdzie można zapoznać się z kulturą i osiągnięciami ludu Guaczów, którzy kiedyś tutaj mieszkali. Warto też zajrzeć do dzielnicy Triana, żeby obejrzeć Gabinete Literario przy Plaza de San Francisko, a przyjemnie odpoczniemy w dzielnicy Ciudad Jardin, która jest znana z ogrodów i Parque Doramas, gdzie rosną endemiczne kanaryjskie rośliny. Las Palmas de Gran Canaria to też piękny kurort z niezwykłą plażą Playa de Las Centeras. W czasie wędrówek warto wybrać się do jednego z największych portów Puerto de la Luz, no i nie można zapomnieć o najstarszej twierdzy obronnej wyspy a pochodzącej z XVI w. Castillo de la Luz.

W pobliżu stolicy jest też ogród botaniczny Jardin Botanico Canario Viera i Clavijo a klika kilometrów dalej jest największy krater wulkanu Caldera de Bandama.