Home » La Palma » O Wyspie

O Wyspie

La Palma to wyspa o powierzchni 708 km2, mieszka na niej 86 000 mieszkańców. Jest to zielona wyspa, ze stromymi zboczami, przez swoje ukształtowanie terenu nie stanowi popularnej atrakcji turystycznej.

Nazywana jest La Isla Bonita czyli Piękna Wyspa i ze względu na swoją budowę jest atrakcyjna głównie do amatorów czynnego wypoczynku. Wielbiciele wspinaczek górskich spędzą tu doskonale wolny czas, trasy górskie są dobrze przygotowane i oznaczone, są też na różnych poziomach trudności, dzięki temu zarówno zupełny amator jaki zawodowiec znajdą tu drogi dla siebie.

Na najwyższy szczyt wyspy Roque de los Muchachos 2426 m można wejść pieszo, ale można niemal pod sam szczyt podjechać też samochodem, na szczycie znajduje się Obserwatorium Astrofizyczne.

La Palma to nie tylko góry, ale też i piękne plaże o czarnym piasku, te najbardziej popularne to Playa del Puerto Tazacorte, Bajamar, Los Concajos, Puerto Naos, Charco Verde.

Od 2002 roku cały obszar wyspy jest ogłoszony rezerwatem biosfery UNESCO.

W czasie wycieczek warto zapuścić się w stare uliczki stolicy Santa Cruz de la Palma, a także pójść do muzeum morskiego, które znajduje się w replice statku Krzysztofa Kolumba.