Home » O wyspach » Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Wyspy Kanaryjskie to raj nie tylko dla dorosłych kochających piękne widoki i leniuchowanie na plaży. To także idealne miejsce na wczasy z dziećmi, dla których przygotowano tu mnóstwo atrakcji. Ogrom frajdy czeka je niewątpliwie w parkach wodnych i aquaparkach. Niezależnie od miejsca pobytu bowiem można znaleźć tego typu obiekt, który sprawi, że wakacje staną się niezapomnianym przeżyciem.

Co czeka na dzieci na Teneryfie, a co na Fuenteventurze?

Jedną z piękniejszych Wysp Kanaryjskich jest niewątpliwie Teneryfa. Posiada ona przeurocze, szerokie plaże z wulkanicznym, ciemnym piaskiem i zachwyca ogromną ilością atrakcji dla dzieci. Będąc tu na wczasach przede wszystkim trzeba zobaczyć Siam Park, który uznawany jest za najbardziej spektakularny park wodny w całej Europie, a nawet na całym świecie. Co ciekawe na pierwszy plan wysuwa się tu także dbanie o naturę, bowiem wykorzystuje się tu wodę z basenów do podlewania roślin. Dodatkowo przypomina on swoją orientalną atmosferą architekturę Tajlandii.

Na Fuenteventurze natomiast czeka nie mniej atrakcji. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Acua Water Park, który ma prawie 160 tysięcy metrów kwadratowych. Można tu świetnie bawić się korzystając z licznych zjeżdżalni, piaskowego solarium, jacuzzi czy basenu ze sztuczną falą.

Atrakcje Gran Canarii oraz niezwykłej Lanzarote

Świetnym miejscem na wakacje z dziećmi jest także Gran Canaria. Znajduje się tu bowiem największy park wodny na Wyspach Kanaryjskich, czyli Oasis Lago Taurito Water Park. Nazywany bywa on także miniaturowym kontynentem. Czeka tu chociażby Roller Coaster czy zjeżdżalnia z pontonami – Freefall. Będąc na Lancarote natomiast koniecznie trzeba odwiedzić AquaLava Lanzarote WaterPark. Znajduje się tutaj chociażby „leniwa” rzeka, ośmiornica ze ślizgawkami czy wodne zamki.

Wyspy Kanaryjskie to nie tylko raj na ziemi ze względu na plaże, czy niezapomniane krajobrazy. Jak widać także amatorzy wodnych wrażeń, którzy lubią bawić się razem z dziećmi, znajdą tu coś dla siebie. Imponujące aquaparki bowiem potrafią zaskoczyć ilością atrakcji, wielkością czy ciekawym ulokowaniem. Na pewno pozostaną na długo w pamięci, i to nie tylko wśród najmłodszych.