Home » O wyspach » Trochę na temat wysp

Trochę na temat wysp

Wyspy Kanaryjskie to archipelag powulkanicznych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od Afryki. Tworzą one dwie prowincje Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria i należą do Hiszpanii. A co za tym idzie należą do Unii Europejskiej, strefy euro i obowiązuje tu traktat z Schengen. Dzięki temu obywatele polscy nie potrzebują paszportów ani wiz, aby przyjechać na wyspy.

Panuje tu klimat oceaniczno subtropikalny z wiatrami pasatowymi, co sprawia, że średnia roczna temperatura na wyspach to 22 stopnie. W miesiącach od czerwca do września temperatury oscylują powyżej 30 stopni, również temperatura wody jest wyższa, bo ma 25 stopni, w miesiącach zimowych obniża się do 19 stopni.

Na wyspach dzięki takiemu położenie piękna pogoda panuje niemal przez cały rok, rzadko zdarzają się opady deszczu, zazwyczaj w wyższych partiach gór.

Na wyspy Kanaryjskie najprościej i najszybciej można się dostać samolotem, lot trwa około 5-6 godzin. Na miejscu można poruszać się komunikacją miejską lub wynajętym samochodem.

Wyspy ze względu na swoje położenie, panujący tu klimat i ukształtowanie terenu od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów.

Każda z wysp ma do zaoferowania coś innego i w zależności od tego jak chcemy spędzić nasz czas wolny wybierzemy inną wyspę.