Home » Teneryfa » Atrakcje na wyspie

Atrakcje na wyspie

Można tu żeglować, uprawiać windsurfing, wybrać się na przejażdżkę motorówką lub popłynąć statkiem na wycieczkę nie tylko wokół teneryfy, ale można też dotrzeć do innych wysp.

Jedną z większych atrakcji są rejsy łodzią ze szklanym dnem i jeśli będziemy mieli trochę szczęścia w czasie takiej wyprawy uda się nam zobaczyć delfiny, płetwale.

Jeśli możemy na urlop wybrać się w lutym to warto, wówczas trwa tutaj karnawał (http://www.teneryfa24.pl/teneryfa_karnawal.html). Na ulicach Santa Cruz w ciągu dnia i nocą mkną korowody kolorowych ludzi, którzy przy dźwiękach niezwykłej muzyki tańczą i bawią się cały czas. Zabawy karnawałowe odbywają się nie tylko w stolicy, również kurorty Playa de las Americas i Los Cristianos mają swoje pochody i tancerzy.

Teneryfa to nie tylko plaże i zabawa do białego rana, to też cudowne miasta i wioski z niezwykłą architekturą i warto poświęcić trochę czasu na ich oglądanie.

Koniecznie trzeba zobaczyć miasto La Orotava, które leży w rozłożystej dolinie. Wyróżnia je przepiękna architektura z niezwykłymi Las Casas de los Balcones (Domy z Balkonami), które stanowią perłę tradycyjnej architektury wyspiarskiej. A wewnątrz zajrzeć trzeba do Muzeum Dywanów i Ośrodka Rzemieślniczego.

To właśnie w Icod można podziwiać Drago milenario (Smocze Drzewo) czyli najsłynniejszą dracenę, która według legendy ma kilka tysięcy lat, ale bardziej prawdopodobne jest to, że liczy sobie kilkaset lat. W czasie przechadzki po mieście warto zajrzeć do motylarni, która ma w swoich zasobach ponad 500 gatunków motyli.

Jeśli lubimy aktywnie spędzać wakacje to można je zaplanować trasą parków a jest tu kilka naprawdę ciekawych miejsc. Siam Park to największy tematyczny park wodny, gdzie na powierzchni 18,5 ha mamy do dyspozycji kilkanaście zjeżdżalni, basenów, tuneli i sztucznych rzek. Po wodnych szaleństwa można odpocząć w jednym z licznych barów lub restauracji, można też kupić w sklepikach pamiątki z tego miejsca.

Na północy mieści się Loro Park, który od 1972 roku jest miejscem , w którym można oglądać gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. To tutaj mieści się największe na świecie akwarium, można tu oglądać pokazy tresury delfinów, lwów morskich.

Z innych parków warto zajrzeć do Monkey Park, Jungle Park no i nie można pomiąć Parku Narodowego Teide z najwyższym szczytem wysp, na który można dostać się kolejką.