Home » Teneryfa » Pogoda na Teneryfie
Pogoda na Teneryfie

Pogoda na Teneryfie

Kusząca księżycowym krajobrazem Teneryfa wyróżnia się stałą temperaturą w przeciągu całego roku, przez co nie można tutaj zaobserwować czterech, charakterystycznych dla klimatu umiarkowanego, pór roku.

Wyspa podzielona jest na dwie strefy klimatyczne: północną, nieco chłodniejszą od południowej, z bogatą zieloną roślinnością oraz południową, która obejmuje cieplejszą część Teneryfy i odznacza się uboższą florą, dużo większą ilością nasłonecznienia, a także malowniczymi piaszczystymi plażami.

Klimat i temperatury na Teneryfie – kiedy jechać?

Północna część wyspy charakteryzuje się większym zachmurzeniem, niższymi temperaturami oraz większą ilością opadów deszczu niż w południowej części Teneryfy. Warto również zauważyć, iż na wyspie panuje dużo niższa wilgotność powietrza niż w Polsce. Sprawia to, iż odczuwalna temperatura powietrza jest zawsze o kilka stopni wyższa, niż w rzeczywistości. Wybierając się na upragnione wczasy na Teneryfę, warto jednak pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z wysokim filtrem. Mimo, iż temperatury oscylują zazwyczaj w granicach dwudziestej piątej lub trzydziestej kreski, słońce świeci pod dużo większym kątem niż w Polsce, co może powodować oparzenia.

W miesiącach letnich słupek rtęci w ciągu nocy nie spada poniżej dwudziestu stopni, zaś zimą zdarza się, iż wskazuje szesnaście kresek. Nie są to jednak duże wahania. Średnia temperatura powietrza w styczniowe dni wynosi ok. dwadzieścia jeden stopni, zaś w lipcu, sierpniu oraz wrześniu ok. trzydziestu jeden. Teneryfa stanowi więc przez cały rok idealny kierunek na urlop.