Home » Lanzarote » Wyspa Lanzarote

Wyspa Lanzarote

Lanzarote jest wyspą o powierzchni 845 km2, zamieszkaną przez 114 000 mieszkańców.

Jest najbardziej wysunięta na północ wśród wysp archipelagu. Często nazywa się ją wyspą wulkanów lub wyspą ognia.

Ze względu na swoje ukształtowanie i obecność ponad 100 nieczynnych wulkanów nie jest to miejsce bardzo popularne wśród turystów, nie ma tu typowej zabudowy jak w wielu kurortach na innych wyspach. Dominują niskie budynki, które tworzą swoisty klimat tego miejsca. Na Lanzarote jak i w pozostałych wyspach dominuje pogoda słoneczna, a ciepłe powietrze zapewniają wiejące tu pasaty.

Niewielki obszar wyspy znacząco ułatwia jej zwiedzanie, do największych atrakcji należą Góry Ogniste, wioska Haria , punkt widokowy Mirador del Rio i Jameos del Agua.

Wakacyjne kurorty na Lanzarote

Kurorty na wyspie to Costa Tequise i Puerto del Carmen, które zapewniają atrakcje dla turystów przez cały dzień a także i noc. Warto wybrać się na położoną na krańcu wyspy plażę Papagayo albo do El Golfo, gdzie jest czarna plaża, a niedaleko znajduje się jeziorko o szmaragdowozielonym kolorze. Natomiast na północy położone są niesamowite klify a najpiękniejsze widoki można zobaczyć z punktu widokowego Mirador del Rio.

Wulkaniczny charakter wyspy widać na każdym kroku, ale koniecznie trzeba wybrać się do parku Timanfaya, którego centrum stanowią Góry Ogniste to wzniesienia o dziwnych kształtach i pomarańczowo-czerwonych kolorach.